start

SIRMAplus jest innowacyjnym projektem budowania potencjału rozwoju Mazowsza bazującego na inwestycjach w rozwiązania teleinformatyczne i podnoszeniu kompetencji cyfrowych. Projekt dostarczy samorządom narzędzi doradczych, kooperacji regionalnej, transferu wiedzy oraz do samooceny poziomu e-rozwoju.

V szkolenie: Samorządowe serwisy internetowe
wtorek, 28 grudnia 2010r.

Ikonka do newsa13 stycznia 2011r. w Hotelu Kyriad Prestige w Warszawie przy ulicy Towarowej 2 odbyło się kolejne szkolenie projektu SIRMAplus zatytułowane "Samorządowe serwisy internetowe –  narzędzie komunikacji społecznej, czy propagandowa tuba wyborcza? (promocja miasta przez serwisy publicznej informacji oraz serwisy środowiskowe)".

W ramach spotkania eksperci dziedzinowi starali się odpowiedzieć na następujące pytania:

więcej…
 
IV szkolenie: Informacja publiczna w Polsce – uwarunkowania prawne, obowiązki samorządów
środa, 01 grudnia 2010r.

dokumenty 14 grudnia 2010r. w Hotelu Kyriad Prestige w Warszawie odbyło się szkolenie nt.  informacji sektora publicznego, podczas którego dyskutowano nie tylko przez pryzmat jej udostępniania, ale także jej powtórnego wykorzystania. Zagadnienie powtórnego wykorzystania informacji sektora publicznego nie jest w Polsce rozpowszechnione, dlatego jednym z celów szkolenia było zapoznanie uczestników z tym pojęciem oraz innymi elementami wynikającymi z Dyrektywy 2003/98/EC z 17 listopada 2003 roku o ponownym wykorzystaniu informacji sektora publicznego, na której implementację do prawa krajowego nadal czekamy.

więcej…
 
V warsztat: Skuteczne zarządzanie urzędem
środa, 24 listopada 2010r.

IKona V warsztatu: Skuteczne zarządzanie urzędem7 grudnia br. o godz. 12.00 w Hotelu Kyriad Prestige w Warszawie odbył się V warsztat projektowy pt: "Skuteczne zarządzanie urzędem – projekty eAdministracji możliwe do realizacji w oparciu o środki działania 5.2.1 PO KL - Wzmocnienie Potencjału Administracji Samorządowej". Było to kolejne spotkanie z cyklu warsztatów, mających na celu uruchomienie nowych przedsięwzięć projektowych z zakresu społeczeństwa informacyjnego przez samorządy województwa mazowieckiego. Tym razem dyskutowano nt. możliwości realizacji projektów, których celem jest poprawa jakości funkcjonowania JST przy wykorzystaniu teleinformatyki.

Istotnym powodem organizacji ww. spotkania w pierwszych dniach grudnia było uruchomienie przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji kolejnego naboru wniosków projektowych działania 5.2.1, który będzie prowadzony począwszy od 26 listopada 2010 roku - spodziewana alokacja konkursu to 20 000 000 mln zł!

więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Facebook Twitter NK BLIP RSS Feed 
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego