start szkolenia III szkolenie
III szkolenie: Innowacyjne e-usługi administracji lokalnej dla mieszkańców i przedsiębiorców

www28 września 2010 roku odbyło się w Warszawie kolejne, już trzecie, szkolenie projektu SIRMAplus. Szkolenie traktowało o innowacyjnych e-usługach administracji lokalnej dla mieszkańców i przedsiębiorców. Celem szkolenia było przekazanie praktycznej wiedzy pomocnej przy projektowaniu e-usług administracji, ale jednocześnie przekonanie uczestników do innowacyjnego myślenia o świadczeniu e-usług publicznych, w którym to myśleniu na pierwszym planie znajduje się odbiorca tej usługi.

O takim właśnie podejściu do projektowania e-usług "innowacyjnych, potrzebnych i skutecznych" mówił Prezes Stowarzyszenia "Miasta w Internecie" Pan Krzysztof Głomb w prezentacji rozpoczynającej szkolenie.

Profesor Krzysztof Rybiński ze Szkoły Głównej Handlowej przedstawił z kolei temat "Administracja na bank. Co zrobić żeby urzędnik został najlepszym przyjacielem obywatela?". Przedstawione zostało zagadnienie ergonomii usług administracji lokalnej. Temat ten omówił profesjonalista w tym obszarze - Jan Gorski z firmy Plum - Web solutions. Przedstawiciel Hitachi Europe Pan Tadeusz Woszczyński przedstawił prezentację "Bezpieczne systemy wypłaty świadczeń społecznych dzięki wykorzystaniu identyfikacji biometrycznej (finger vein)". Przedyskutowane zostały także zagadnienia związane z wykorzystaniem SMSów przez administrację lokalną w celu kontaktu z klientami. Zagadnienie to przedstawił Pan Marcin Rogoziński z firmy MIS S.A. Przedstawiciel Microsoftu Pan Paweł Walczak zaprezentował innowacyjne rozwiązania dla urzędów małych i średnich gmin.

Tuż przed dyskusją temat skutecznego zarządzania miastem i regionem dzięki systemom monitoringu zaprezentował Pan Jacek Nawrot z IBM Polska.

  
Facebook Twitter NK BLIP RSS Feed 
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego