Kredyty Kujawsko - pomorskie

5 sposobów na zmniejszenie zadłużenia

Otrzymywanie telefonów od agenta ds. windykacji w sprawie zadłużenia nigdy nie jest przyjemne. Jeszcze mniej zabawy jest, gdy unikasz swojego agenta ds. windykacji, a on nawiązuje kontakt z przyjaciółmi i członkami rodziny w sprawie miejsca Twojego pobytu. Jeśli borykasz się ze spłatą zadłużenia, oto 5 sposobów na jego zmniejszenie i uniknięcie windykacji:

Priorytetyzuj swoje rachunki

Chociaż nie możemy powiedzieć, że płacenie jakiegokolwiek rachunku jest ważniejsze niż płacenie innego, prawda jest taka, że ​​możesz nie być w stanie pozwolić sobie na wszystkie swoje rachunki. W takim przypadku pomocne będzie strategiczne wybranie rachunków do zapłacenia. Podczas ustalania priorytetów rachunków należy wziąć pod uwagę kilka kwestii:

  • Płatności podatków nie podlegają negocjacjom
  • Długi zabezpieczone mogą skutkować utratą majątku
  • Długi o wysokim oprocentowaniu mogą pogorszyć Twój dług

Płać więcej niż musisz

Kwota, jaką płacisz co miesiąc za różne długi, nie jest ostateczna. Kiedy możesz sobie na to pozwolić, spłać więcej niż to konieczne, abyś mógł szybciej spłacić swój dług. Dokonując zwiększonych spłat kredytów hipotecznych, upewnij się jednak, że nie ma kary za przedpłatę, a robiąc to w przypadku pożyczek, upewnij się, że jest ona spłacana do kapitału, a nie do odsetek. Sprawdź: Skup długów Bydgoszcz

Zbieraj niezapłacone faktury

W dużej mierze powodem, dla którego wiele osób jest zadłużonych, jest to, że ktoś jest im winien pieniądze, komu są one winne pieniądze od innej osoby, a cykl zadłużenia trwa, dopóki wszyscy nie zostaną zadłużeni. Aby tego uniknąć, możesz skontaktować się z jednym z wyszkolonych agentów ds. windykacji, który będzie w stanie uzyskać należne Ci pieniądze, aby Twoje konto nie było wysyłane do windykacji.

Negocjuj niższe stopy procentowe z wierzycielami

Tam, gdzie to możliwe, staraj się zmniejszyć zadłużenie, obniżając stopy procentowe, aby pieniądze, które płacisz, trafiały do ​​rzeczywistego salda, a nie do odsetek, które wzrosły na tym saldzie.

Utwórz dodatkowe źródła dochodu

Posiadanie innego źródła dochodu oznacza, że ​​będziesz mieć więcej pieniędzy do wykorzystania przy spłacie długów, które już jesteś winien, a także może zmniejszyć prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebować dodatkowego finansowania na swoje wydatki w przyszłości.